Nagyvárad

Kárpát-medencei magyar hálózat
magyarjelenlet@magyarjelenlet.hu

Harminc éves a Partiumi Keresztény Egyetem

1990 májusában mondta ki határozatban a Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KREK) Igazgatótanácsa a nagyváradi székhelyű Sulyok István Református Főiskola megalakulását. Ez volt az intézményi és szellemi elődje annak a Partiumi Keresztény Egyetemnek, amely a rendszerváltozás utáni első önálló, akkreditált erdélyi egyetemként, a történelmi magyar egyházak együttműködésével, anyaországi támogatással jött létre.

A 2008-ban akkreditált Partiumi Keresztény Egyetem magáénak vallja és folytatja jogelődje jó hagyományait, illetve felvállalja mindazokat a célokat, amelyeket az alapítók – az erdélyi-partiumi magyar nemzeti közösséggel szembeni felelősségüket és kötelességüket felismerve – a főiskola, majd pedig az egyetem indításakor megfogalmaztak. Mindezeknek megfelelően a Partiumi Keresztény Egyetem Chartája a tudatosan vállalt keresztény értékrendben és magyar szellemiségben, valamint a magyar felsőfokú oktatás évszázados hagyományaiban jelöli meg azt az alapot, amelyre felépíthető egy, a 21. század követelményeinek megfelelő, modern és versenyképes egyetem.

Az egyetem ma korszerű infrastruktúrával, belvárosi campus-szal és kollégiummal várja hallgatóit. Az intézményben, a 2018-2019-es tanévben harmadfélszáz hallgató fejezte be tanulmányait alap- és mesterfokon. A két kar négy tanszékén összesen mintegy tizenhat szakon folyt képzés alap- és mesterszakon.

Tanulj tovább magyarul Nagyváradon! Nem csak én mondom ezt, hanem egyre többen elismerően nyilatkoznak dinamikusan fejlődő egyetemünkről. Sokat tettünk és teszünk azért folyamatosan, hogy intézményünk minőségi átalakulása, korszerűsödése egyre több fiatal számára jelentsen vonzerőt, hívó szót. Hiszünk abban, hogy valamennyi, a minőségi oktatás iránt érdeklődő, esetenként külföldi tanulmányokra vágyó diák számára kiváló alternatívát tudunk nyújtani, mégpedig itthon, anyanyelven, és reményeink szerint legalább olyan színvonalon. Nem utolsó sorban a hazai továbbtanulásnak meghatározó szerepe lehet abban, hogy fiataljaink itthon maradjanak, szülőföldjükön boldoguljanak.  – nyilatkozta 2019 nyarán a denagy.hu hírportálnak Pálfi István rektor.

2012. február 15-én a magyar kormány nemzetpolitikai tárcaközi bizottságának döntése értelmében a Partiumi Keresztény Egyetem felkerült a magyarság megmaradását és fejlődését szolgáló nemzeti jelentőségű intézmények listájára.

  • Előző
    Új életre kel a Püspöki Palota kertje
  • Következő
    Nyár végén megnyílik a Szecesszió Múzeum

Mit érdemes megnéznem?

idegenvezetők, templomok, emlékhelyek.

Hol egyek?

éttermek, vendéglők, menzák, cukrászdák.

Hol aludjak?

szállodák, hostelek, panziók, vendégszobák, vendégházak, apartmanok és egyéb szálláshelyek.

Ki fog segíteni?

autószerelők, háziorvosok, fogorvosok, taxisok, jogászok, rendőrök, határtőrök, pénzügyőrök.

Hol vásároljak?

áruházak, boltok, piacok, kézművesek, őstermelők.

Hol szórakozzak?

színház, koncert, sport, mozi, egyéb szórakozóhelyek.

Üzleti lehetőség

gazdasági tanácsadás, pályázatok, kamarák, gazdasági szervezetek, vállalkozók, vállakozások.

101 külső magyarországi település weboldala egy rendszerben.
Dunaszerdahely, Temerin, Szováta, Kolozsvár, Kassa, Ruszt, Lőcse, Szabadka, Marosvásárhely
Összes település >>


    Helyi időjárás

    Útvonaltervező

A legkeresettebb termékek

A Kárpát-medence útikönyv:

A Kárpát-medence turisztikai térképe:



Magyar Jelenlét Honlap család

A Kárpát-medence Intézet által létrehozott száznál több web oldal, amely a kárpát-medencei magyar jelenlét fenntartását és növelését, a Kárpát-medencében élő magyarok és nem magyarok közötti új típusú kapcsolatok kialakítását, a kárpát-medencei integráció új platformjainak a megteremtését tűzte ki céljául.


Kárpát-medence Intézet


Hírlevél

Iratkozzon fel, hogy az elsők között értesüljön újdonságainkról!

Kapcsolat adatok

Kárpát-medence Intézet Nonprofit Kft.
 
Levélcím: 8100 Várpalota, Gróf Apponyi Albert liget 1.

Távbeszélő: 88/372-721
 
Villámposta: karpatmedenceintezet@gmail.com
  • Home

Magyar Jelenlét Honlap család